•         

    staff page

                  
    PRINCIPAL
     
    ASST. PRINCIPAL

    Meg Sheehan

     
    SECRETARIES

    Maureen McCalley

    Dawn Cox
    Diana Marzec
      
     
    KINDERGARTEN

    Karen Kirschen

    Jill Lowe (Level Leader)

    Leslie McWatt 

    Carolina Petrides 
     
      
    FIRST GRADE

    Julie Anzalone

    Allison Baumann   

    AnnMarie Pullicino (Level Leader)

     Patricia Woska   

     
    SECOND GRADE

    Maria Buffolino (Level Leader)

    Adrienne Fernan

    Jamie Greenberg 
    Lauren Miglietta 
    Patricia Piacquadio 
     
    THIRD GRADE

     

    Diana Conway (Level Leader)

    Marisa Johnson

    Justin Ryan 

    Kathy Wengenosky 

     
     
    FOURTH GRADE

    Janine Clark

    Colleen Lucie 

    Suzanne Potucek (Level Leader)

    Mary Lou Wright
     
    FIFTH GRADE

    Emily Baxter

    Lisa Cangialosi

    Ashley Keen

    Liz Molloy

    Karen Silver (Level Leader)

     

     

     

     
    EDUCATIONAL ASSISTANTS     

    Liliana Bidikov, Donna Caroleo, Jiya Chatrath, Maria Cianciulli, Lisa Frangoulis, Yunyoung Heo, Helen Koutsouras, Maria Luca, Angela Maguire, Kristin Meyer, Blanca Monasterio, Mary O’BrienAmalia Rather, Beverly Reese, Maryann Ryan, Donna Shewark

     

    TEACHER ASSISTANTS

    Jane Candido, Daisy Gomez Dawes, Heather Hurt, Lorraine Klapper, Melissa Skupp, Karen Vigilis, Andrea Walsh, Audrey Weiss, Paula Wersan, Havovee Zaveri, Ellen Zebroski  

                                                                           

    CUSTODIANS
     John Ciotoli, Head Custodian
    Raymond Guidice, Raul Henriquez, Alvaro Rincon, Chris Weinberger
     
    ART
    Stephen Moore       
    Marilyn Turtz-Friedman 
     
    COMPUTER LAB
    Dana Wisselman (Information Technology Aide)
     
    ESL      
    Jo Ann Miles
    Ashleigh Roche
     
    GUIDANCE

    Jennifer Biblowitz

     
    LIBRARY
           Janet Moser       
      
    MEDICAL OFFICE
             Judith Lavelle-Carroll         
     
    MUSIC
    Alexis Berberabe
    Nicole Brunetto
    Stephen Connolly
    Mark Viavattine
      

    PHYSICAL EDUCATION

    Sean Dooley
    Mike Robilotto
     
    PORT ENRICHMENT PROGRAM

    Jeanne Zeh

     
    PSYCHOLOGIST
           Justine Koo           
     
    READING SPECIALISTS 

    Alexandra Cimino

    Danielle Silverstein

    Joy Tamburino

     
    RESOURCE
    Kristina Caratelli 
    Robert Genicoff
    Megan Murphy 
    MATH RESOURCE
          Lori Garcia      
     
    SPEECH & LANGUAGE
    Donna Braun
       Josephine Lacerenza 
     
    march